16 maja, 2024

Jeśli musisz wyremontować swój dom, podłoga jest jednym z najważniejszych elementów, z którymi trzeba się uporać, co wielokrotnie jest powtarzane. Wybór nie zależy tylko od osobistych upodobań, w niektórych przypadkach może być wymuszony przez czynniki środowiskowe, takie jak wilgotność lub bardzo duży ruch w niektórych pokojach. Zasadniczą kwestią, gdy chcemy położyć panele winylowe jest również niższy koszt w porównaniu z innymi opcjami.

Panele winylowe samoprzylepne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Podłoga winylowa została po raz pierwszy wprowadzona w 1933 roku w Chicago i stała się najczęściej używanymi podłogami w powojennych Stanach Zjednoczonych, zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Ponieważ tworzywa sztuczne użyte do produkcji płytek były produkowane w wielu kolorach i były trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

W latach siedemdziesiątych zaczęto produkować pierwsze taśmy, w których jednak azbest był nadal składnikiem aż do następnej dekady. Na szczęście z biegiem czasu zdefiniowano produkt znacznie lepszej jakości i bez ryzyka dla zdrowia. Obecnie panele winylowe samoprzylepne sprzedawane są w wielu sklepach remontowo-budowlanych. Dostępna jest szeroka różnorodność pod względem kolorystyki i faktur.

Panele winylowe cena – kompletny poradnik

Podłoga winylowa jest wykonana w całości z warstw różnych rodzajów tworzyw sztucznych, dzięki czemu w 100% nadaje się do recyklingu. Najpopularniejszymi typami są panele winylowe samoprzylepne i deski typu click-fit. Wierzchnia warstwa jest zadrukowana dowolnym rodzajem dekoracji i pokryta błyszczącą patyną oraz powłoką anty-UV, dzięki czemu jest piękna przez długi czas. Cena jest zależna od tego na jaką kolorystykę się zdecydujemy. Wciąż jednak jest jednym z tańszych rozwiązań na równi z bardzo dobrą jakością. sklepmo.pl/Panele-Winylowe

Producenci paneli winylowych z roku na rok poprawiają wydajność i wygląd swoich produktów, starając się pracować nad defektami. Nowe technologie bardzo pomagają poprawiać funkcjonalność. Panele winylowe są więc pod względem jakości, wyglądu i wykończenia, coraz częściej stosowane. Ich wybór jest również zależny od tego w jakim pomieszczeniu zostaną położone i jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

  Luksus w Porsche