12 lipca, 2024

Producenci dają nam teraz dostęp do różnych produktów, coraz bardziej przystępnych, aby bez rozbijania banku zbudować prysznic swoich marzeń. Coraz częściej stawiamy również na elegancki wygląd prysznica, który idealnie współgra z całą łazienką. Odpływ liniowy to rozwiązanie umożlwiające stworzenie ekskluzywnej łazienki bez zbędnych elementów.

 

Odpływ liniowy jaki wybrać – poradnik przedzakupowy

Będąc przed wizją nowej łazienki czy tez remontu starej zastanawiamy się nad wyborem kabiny prysznicowej. Teraz do podjęcia pozostaje jeszcze jedna decyzja. Czy zdecydować się na brodzik czy odpływ liniowy.

Najpierw musimy wziąć pod uwagę konfigurację prysznica i powierzchnię podłóg decydując się na odpływ liniowy. Należy również zastanowić się nad lokalizacją istniejącego rurociągu i wiedzieć, czy możliwe jest jego przemieszczenie. Zastanów się, gdzie znajduje się Twoja słuchawka prysznicowa, w którą stronę skierowana będzie woda? Wszystkie te punkty pomogą ci określić idealne miejsce na odpływ prysznicowy.

Jaki odpływ liniowy do prysznica 90×90? – podpowiadamy

Dostępne są dwa rodzaje odpływów: odpływy klasyczne i odpływy liniowe prostokątne.

Kwadratowy lub okrągły, a więc klasyczny odpływ liniowy, to rodzaj odpływ często używany centralnie do kwadratowego brodzika. Odpływ liniowy do prysznica 90×90 jest dostępny w kilku wykończeniach i wzorach kratki, jest również dostępny jako kratka do układania płytek. Czytaj również Kabina prysznicowa – jaką wybrać?
Prostokątny odpływ liniowy jest estetycznie bardziej ceniony niż odpływ klasyczny, ale jest też droższy. Nie można go jednak stosować z brodzikiem 4-stronnym. Rzeczywiście, prysznic powinien mieć jedno lub dwa zbieżne zbocza w tym samym punkcie. Ten rodzaj odpływu jest dostępny w wielu szerokościach, aby pasował do wszystkich rozmiarów prysznica.

  Jak wyczyścić zawór EGR Opel Zafira - Poradnik krok po kroku!

Odpływ liniowy to nowoczesne rozwiązanie, które można stosować w wielu łazienkach. Przeciwskazaniem do zamontowania odpływu liniowego nie jest, co bardzo ważne, ogrzewanie podłogowe. Jeśli zastanawiasz czy lepszym rozwianiem dla Ciebie będzie brodzik czy odpływ liniowy, to pamiętaj, że estetyka i wykończenie to również dwie bardzo istotne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę.