12 czerwca, 2024

W większości przypadków, gdy zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania, chcemy je urządzić po swojemu. Co dokładnie oznacza ten termin? Otóż marzymy o tym, by było ono jak najbardziej spójne z naszą estetyką, nie wywoływało u nas frustracji i niezadowolenia, a działało kojąco, pozwalało poczuć się swobodnie. Po prostu – pragniemy, by dom kojarzył nam się z ciepłem i samymi pozytywnymi emocjami.

Mówi się, że sercem domu jest kuchnia, ale to w łazience odprężamy się, zapominamy o trudach dnia codziennego. Jedną z najistotniejszych części aranżacji łazienki są płytki gres. To jednej z najbardziej popularnych materiałów stosowanych oraz rekomendowanych przez specjalistów budowlanych. Ma doskonałe właściwości: dzięki produkcji pod wysokim ciśnieniem oraz wypalaniu, staje się twardy, odporny na wszelkie rysy, pęknięcia.

Cechuje go znikoma nasiąkliwość: nie przedostaje się nadmiernie do niego woda, co sprawia, że jest materiałem pożądanym w przypadku miejsca z dużą ilością wilgotności. Przy montażu, ze względu na różnorodne formaty– mniejsze i większe, bardzo łatwo się go układa. Płytki gresowe stosowane są zatem nie tylko na podłodze, ale także ścianach, czy też jako obudowa wanny. Płytki gres możemy podzielić na szkliwowe oraz polerowane.

Szkliwowe są głównie bardzo błyszczące, jednak można je nabyć także jako matowe. Należy pamiętać, że ten rodzaj jest nieco bardziej podatny na uszkodzenia. Gres polerowany to opcja bardzo gładka, daje efekt lustra, jednakże może być śliski. Dlatego w mniejszym stopniu jest zalecany do łazienek.

Jakie płytki gresowe będą najodpowiedniejsze dla mnie?

To zależy już od indywidualnych kwestii. Podczas zakupów, warto zastanowić się, na czym nam zależy i podpytać doradcę o: stopień w jaki nasiąkają płytki, odporność na uszkodzenia, trwałość. Żeby pozbyć się bakterii, w łazience często używamy różnorodnych środków chemicznych, dlatego warto też, by nasze płytki były odporne tego typu produkty.

  Sprawdź jaki wybrać tusz do drukarki hp 652?

Oczywiście, starajmy się, by gres podłogowy stanowił jak najbardziej spójną kompozycję z całością pomieszczenia. Coraz popularniejsze staje się stosowanie kontrastu pomiędzy płytkami ceramicznymi, a resztą elementów. Mimo wszystko, zalecane jest odpowiednie wyważenie, by uniknąć efektu barokowości, przesytu całości. Wanny wolnostojące – czy warto zdecydować się na ten luksus?

A może jednak zakupy w sieci?

Jak najbardziej – to świetna opcja, a także możliwość zaoszczędzenia gotówki, której tak jest potrzebna podczas prac remontowych. Z pewnością znajdzie się wielu przeciwników i malkontentów: bo jak to nabywać płytki gres bez oglądania na żywo? Co z ewentualnym transportem, czy nie ulegną one uszkodzeniu? Otóż – na stronach internetowych sprzedawcy starają się jak najlepiej zaprezentować produkt, dodając do niego dokładny opis, a także liczne fotografie, wizualizacje.

Dzięki opiniom klientów możemy zweryfikować dany model. Jeśli chodzi o kwestię transportu, całość przygotowywana jest skrupulatnie do wysyłki, dodatkowo zabezpieczania. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, możemy przy obecności kuriera ocenić zawartość przesyłki i jeśli napotkamy na wady, jest możliwość reklamacji towaru. Sprawdzoną witryną jest.