17 maja, 2024

W ocenie wielu przedsiębiorców, utrzymanie systemu SAP sprowadza się do corocznego odnawiania licencji. Nie jest to jednak prawda, a oni nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest utrzymanie systemu SAP i ile mogą zyskać aktywnie biorąc w nim udział. Użytkownicy mają dostęp do szkoleń, które pogłębiają ich wiedzę o systemie i pozwoli na sprawniejsze z niego korzystanie.

Mają tez dostęp do bieżących informacji na temat zmian zachodzących w systemie, które wprowadzają partnerzy SAP (ci też reagują natychmiast w razie wystąpienia błędów).

Administracja systemami SAP- działanie dwukierunkowe

Po wprowadzeniu systemu przedsiębiorca podejmuje również decyzję o tym, kto zajmie się administrowaniem systemu SAP. Ma on do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest korzystanie z własnych administratorów, najczęściej pracujących w dziale IT.

Drugim rozwiązaniem, dosyć często wybieranym, jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej w trybie podstawowym czy też rozszerzonym. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście

SAP Maintenance

Kolejnym rozwiązaniem, które otrzymuje przedsiębiorca, jest ciągłe wsparcie Partnerów SAP, oraz ma dostęp do SAP Maintenance. Jest to usługa opierająca się na wsparciu producenta.

W przypadku, kiedy dochodzi do awarii systemu, daje możliwość na szybkie zgłoszenie problemu i posiada 24/7 dostępność do specjalistów, którzy są na bieżąco z aktualizacjami systemu.

  Jak wyczyścić zawór EGR Honda Jazz? Praktyczny przewodnik dla kierowców