wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące – czy warto zdecydować się na ten luksus?

Wanna wolnostojąca – synonim luksusu, elegancji i relaksu w pachnącej pianie i z kieliszkiem szampana w ręce. Taki obraz wpoiło nam kino. Jeśli dysponujemy wystarczająco dużym pomieszczeniem – często decydujemy się zrealizować ten obraz w rzeczywistości, gdyż wolnostojące wanny są gwarancją długich, gorących kąpieli w ekskluzywnym wydaniu.

Urządzenie nie wymaga obudowywania płytkami, często posiada ozdobne nóżki w stylu klasycznym lub retro, nowoczesny designerski kształt. Wyeksponowanie tych atutów doda pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i zmieni łazienkę w prawdziwy pokój kąpielowy lub domowe spa.

Wanna wolnostojąca w centrum pomieszczenia.

Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie wanny wolnostojącej w centrum pomieszczenia. W związku z tym, że posiada ona efektowny wygląd – nada łazience ekskluzywnego charakteru. Wymaga to jednak dużego pomieszczenia, żeby łazienka nie straciła na swojej funkcjonalności. Oczywiście w sprzedaży są też małe wanny wolnostojące, które nieco zmniejszają ten problem.

Do takich wanien często stosuje się również baterie wolnostojące. Wszystko to wymaga prowadzenia instalacji wodno – kanalizacyjnej na środek pomieszczenia. Nie zawsze jest to możliwe, zatem projektanci przewidzieli również wanny przyścienne.

Wzornictwo wanien wolnostojących centralnie jest bardzo bogate i nietypowe, od form nawiązujących do historycznych pałacowych urządzeń, takich jak wanna wolnostojąca na nóżkach lub lwich łapach, przez owale, wyoblane trapezy, ostrokątne nowoczesne kubiki, struktury cięte i falowane.

Wanny wolnostojące przyścienne.

Łazienka nieco mniejszych gabarytów, umieszczenie przewodów hydraulicznych lub upodobania mogą skłonić inwestora do wybrania modelu umieszczonego przy ścianie. Wanna wolnostojąca przyścienna nie musi ustępować wyglądem wannie umieszczonej centralnie, a jest od niej znacznie bardziej praktyczna.

Można zastosować do niej baterie podtynkowe, nawannowe, a nawet deszczownice prysznicowe.  Taka wanna wolnostojąca z prysznicem jest możliwa przy zastosowaniu odpowiedniej osłony. Nowoczesne kształty wanien przyściennych muszą jednak pasować do ściany, przy której zostaną ustawione.

Bez względu na to, jakie urządzenie wybierzemy, czy to będzie mała wanna wolnostojąca, wanna wolnostojąca przyścienna czy umieszczona centralnie, postarajmy się żeby jej kształt był dla nas ergonomiczny i komfortowy. W końcu urządzenie będzie nie tylko cieszyć nasze oczy, ale ma przede wszystkim zapewnić komfort i pełny relaks.